28.08.2010. Godišnje proštenje Kraljici Mira u Zasadbregu

Misa započela u 11. sati, a misu predvodio naš župnik vlč. Ivica Puškadija uz suslavlje domećeg sina svećenika kapucina o. Nikole Novaka. Na samom početku župnik je blagoslovio obnovljeni kalež, koji je u cijelosti kao i misal kupljen novčanim sredstvima župljana filijale Zasadbrega! Pohvalio je župnik tu lijepu gestu jer time pokazujemo da je to za nas svetinja, ujedno narodna poslovica kaže: «da je Crkva ili Kapelica ogledalo sela ili mjesta».

Nadahnutu propovijed izrekao je o. Nikola želeći nam posvijestiti da smo Marijina djeca i da poput Marije trebamo biti ponizni službenici, Njoj se utječemo u svim svojim  poteškoćama, da nas nikada ne ostavi, već da nas nosi kao brižna Majka i pokazuje pravi put kojim nam je ići do Krista Gospodina! Nazivamo je i Nevjernija odvjetnice Hrvata jer mnoge Crkve i kapelice posvećene su upravo Njoj!

Na kraju mise naš župnik lijepim govorom izrekao je zahvalu dugogodišnjim zvonarima gosp. Veri i  gosp. Ivanu Novak iz Zasadbrega na požrtvovnom radu i ljubavi koju su uložili da bi Crkva bila uvijek pripremljena za Službu Božju. Tom prigodom za svoj rad zvonari su primili  i zahvalnica u ime Župe Sv. Juraj na Bregu.  Sami zvonari zbog zdravstvenih razloga, zahvalili su se na službi, te prepustili službu mlađima!

Crkveni odbor kapelice u Zasadbregu na sastanku održanom 06.08.2010. predložili su gosp. Mariju Nedeljko kao novu zvonaricu istoimene kapelice te glasanjem jednoglasno joj je dano povjerenje u vršenju te odgovorne službe na pomoć župniku u župljanima! Na kraju ove Mise i njoj je predan jedan mali znak pažnje za podršku, volju i ljubav u vršenju te službe.

Bogu hvala na lijepom vremenu, svim hodočasnicima koji su hodočastili u Zasadbreg!

Neka nas Nebeska Majka Kraljica Mira- čuva i brani!