+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++ Roditeljski sastanak prvopričesnika u Nedjelju 20.10.u 10.30. +++

Ljubiti i moliti i za neprijatelje
(7.nkg)
Težina zadatka koji Isus daje svjedoči o istinitosti njegove nauke...
"Vama koji slušate velim: Ljubite svoje neprijatelje, dobro činite svojim mrziteljima, blagoslivljajte one koji vas proklinju, molite za one koji vas zlostavljaju."
Isus je svjestan da ga svi neće poslušati dok ovako beskompromisno govori o ljubavi. Ipak, za onoga koji želi slijediti Isusa nema drugog puta. I Isus se borio s onima koji su ga mrzili. Dokazivao je, obrazlagao, ostavljao ih je bez riječi svojom mudrošću. Ipak, ljubio ih je do kraja, bez primisli mržnje, sve do smrti na križu.
Molimo i mi za one koji nas mrze, koji nas žele obezvrijediti ili umanjiti. Ljubimo ih kao Isus!Borimo se mudro, ali neka Isusova ljubav uvijek ostane u nama! To nije lako, ali je moguće i jedino ima smisla. Pozdrav iz Isusove domovine!
Mijo Rak