+++17.11.Roditeljski sastanak 2.razreda nakon poldanje mise u Crkvi+++Prodaja župnih kalendara od ove nedjelje 17.11.nakon mise u sakristiji ili u uredovno vrijeme na župnom uredu+++

Iako nas Bog neizmjerno ljubi ne čekajmo s obraćenjem. Bez obraćenja nema spasenja. Božja dobrota i milosrđe prema čovjeku su neizmjerni, neshvatljivi, iznad svega što čovjek može pojmiti. Bog je Otac koji ljubi, brine,  čeka, doziva, prašta, podiže svoju djecu jer nas ljubi, do kraja, do  smrti svoga Sina na križu. U stotinama prigoda dodiruje nas  svojom riječi, u susretima s ljudima, u predivnoj prirodi koja se budi. Želi da ga prepoznamo u ljepoti cvijeta, toplini sunca, buđenju života, u čežnjama svoga srca. On jest. “Ja sam koji jesam!” On jedini jest, u pravom smislu riječi, a mi jesmo samo ako jesmo u Njemu, inače nismo. Prepoznajmo ga... Zahvaljujmo mu... Dopustimo mu da nam obrati srce lahorom svoga Duha. Neka nas toplina vatre Duha Svetoga griije u hladnim noćima i jutrima života. Otvorimo mu svoje srce. Dajmo sve od sebe, cijelo svoje biće te On postane prijatelj, gost, Gospodin, Kralj našega srca i cijeloga života. Poslušajmo kako nas  tišinom zove na obraćenje. Zbog nas... zbog naše sreće i smisla života, ne čekajmo. Danas  odlučimo i čvrsto pođimo Njegovim putom.

Mijo Rak