+++ Raspored blagoslova obitelji 2019./2020. +++ 11.01.2020.Susret budućih mladenaca u 18.00. u crkvi u Lopatincu,a oni koji planiraju vjenčanje u našoj župi ove godine+++

Mlađi sin želi otići... Traži što mu pripada...  Ima pravo...Otac prihvaća i daje... On odlazi i rasipa, razvratno...dok ima. Oko njega društvo, prijatelji, žene. Kad je sve potrošio nestaju svi...nema više fešta, nema više prijatelja  ni žena, samo samoća i glad u kojoj dolazi k sebi i shvaća što je učinio. U potpunoj bijedi, porazu,  shvaća  da i najamnici njegova oca " imaju kruha napretek", a on umire od gladi. Čvrsto odlučuje vratiti se i biti sluga svome ocu, jer je dostojanstvo sina izgubio: "Nisam više dostojan zvati se sinom tvojim..."

I dok se vraća, još u bijedi, "Otac ga ugleda, ganu se, potrča, pade mu oko vrata i izljubi ga..." Vraća sinu dostojanstvo sina:" Sin mi ovaj bijaše mrtav i oživje, izgubljen i nađe se. I stade se veseliti..."  Bog je Isusov i naš Otac, koji se raduje povratku svakog izgubljenog sina, svake izgubljene kćeri. Vrati se Ocu, vrati se Bogu, on te čeka.

Mijo Rak