+++ Raspored blagoslova obitelji 2019./2020. +++ 11.01.2020.Susret budućih mladenaca u 18.00. u crkvi u Lopatincu,a oni koji planiraju vjenčanje u našoj župi ove godine+++

Peta korizmena nedjelja

“Evo, činim nešto novo; već nastaje: zar ne opažate? Da, put ću napraviti u pustinji, a staze u pustoši...” Iako je Bog izvor svakog zakona, on ga nadilazi i ostaje slobodan, činiti nešto novo, na razini koju ljudska logika ne može  bez vjere dokučiti. On može učiniti “put kroz more” i dati vodu u pustinji. On može zaustaviti prirodni zakon kojega je tvorac, u providonosnom momentu koji samo On može dokučiti.

On može i hoće opravdati čovjeka u bezakonju, milosrđem i žrtvom života svoga Sina. On ne dokida moralnog zakona već ga nadilazi i sam ispravlja ono što su njegova stvorenja ljudi uneredili.

Predivan primjer je i današnje spasenje žene preljubnice, uhvaćene u samom činu preljuba. Ne dokidajući zakona pita izvršitelje pravde: “Tko je od vas bez grijeha, neka prvi baci kamen...!” I svi odlaze, ostaju on i žena. Ljubav Božja, puna milosrđa, daje novu šansu posrnulom čovjeku i traži od njega novi život, po ljubavi: “Ni ja te ne osuđujem. Idi i odsada više nemoj griješiti...”

Mijo Rak