+++17.11.Roditeljski sastanak 2.razreda nakon poldanje mise u Crkvi+++Prodaja župnih kalendara od ove nedjelje 17.11.nakon mise u sakristiji ili u uredovno vrijeme na župnom uredu+++

NEDJELJA BOŽJEGA MILOSRĐA - BIJELA NEDJELJA

Nekada se ova nedjelja zvala Bijela po krštenim katekumenima koji su u bjelini sudjelovali na misnom slavlju. Cijela se osmina slavila kao produženi Uskrs, kao što je i svaka nedjelja mali Uskrs. Nedavno je papa, sveti Ivan Pavao II., uveo blagdan Božjega milosrđa. Isus je od sestre Faustine tražio uvođenje ovog blagdana kako bi nam još više posvijestio svoje neizmjerno milosrđe. Doista, ako želimo sažeti evanđelje u dvije riječi možemo reći: ljubav i milosrđe. Bog je ljubav i milosrđe! Ima li išta ljepše od toga za nas? Pristupajmo mu s puno povjerenja!