+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++ Župna kateheza 25.05.2019. u 8.sati 6.i 7.r.,u 9 sati 4.i 5.r., 10.sati 3 i 2.r.,kateheza se održava u crkvi+++

Na nedjelju Cvjetnice 14. travnja 2019. započeli smo Veliki tjedan u kojem se spominjemo Isusova slavna ulaska u Jeruzalem, ali i njegove muke, smrti i uskrsnuća.

Dan ustanovljenja Euharistije i Svetoga reda proslavili smo na Veliki četvrtak misnim slavljem Večere Gospodnje s početkom u 18.00. sati. U homiliji vlč. Ivica posebno je potaknuo vjernike na molitvu za svećenike čitavoga svijeta. Naglasio je važnost svećenika koji je poslan da bi u ime Božje djelovao među narodom, dijelio sakramente vlašću koju mu je povjerila Crkva i bio slika samoga Krista na ovoj zemlji.I ove godine župnik je oprao dvanajstorici naših župljana noge spomen je to što je Isus učinio na Posljednjoj večeri. To je gesta koja izražava samu bit krščanskog postojanja : bitii u službi drugih poput Isusa. Nakon euharistiskog slavlja ostali smo nekoliko trenutaka u šutnji klanjajući se Isusu u Presvetome oltarskome sakramentu.

Obredi Velikoga petka započeli su u 17. 00 sati. U tišini i sabranosti narod se okupio u Crkvi, a svi zajedno sudjelovali smo u obredima slušajući biblijske tekstove i navještaj muke Gospodinove. Vrhunac je današnjeg obreda: Otkrivanje Križa i klanjanje Križu, on je znak i sredstvo našeg spasenja. Nakon obreda ostali smo u tišini klanjajući se Kristovu križu i razmatrajući njegovu muku.

Na Veliku subotu po običaju Crkva ostaje uz grob Kristov i razmišljamo o spasiteljskoj muci i smrti i u tom raspoloženju željno iščekujemo radosni poklik vazmenog bdjenja. I ove godine veliki broj vjernika pohodili su Božji grob, a osobito ljepi broj vjernika prijavio se kao straža.

Vazmenim bdjenjem započeli smo   Kristovo uskrsnuće i pobjedu nam smrću u vazmenome bdijenju koje je započelo u 20.00 sati. Kršćani ove noći bdiju. Od starine ova je noć na poseban način sveta za sve one koji su prihvatili Krista. Najbitnije činjenica jest da nas Bog iz smrti izvodi u život. Paljenjem i blagoslovom ognja zapalili smo novu uskrsnu svijeću koja simbolizira uskrsloga Gospodina koji je jedini pravo svijetlo koje raspršuje svaku tamu ovoga svijeta. Po završteku euharistijskoga slavlja župnik vlč. Ivica svim župljanima uputio je prigodnu Uskrsnu čestitku.