+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++ Župna kateheza 25.05.2019. u 8.sati 6.i 7.r.,u 9 sati 4.i 5.r., 10.sati 3 i 2.r.,kateheza se održava u crkvi+++

Na blagdan Sv. Jurja, u utorak 23. travnja 2019. godine, naša je župa proslavila župnog patrona i našeg nebeskog zaštitnika sv. Jurja mučenika. Središnje je misno slavlje predvodio mladomisnik i kapelan Župe bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici i naš bivši bogoslov i đakon vlč. Miro Denac uz suslavlje svećenika našeg dekanata. Na euharistijskom se slavlju okupilo mnoštvo vjernika i hodočasnika koji su dali slavu Bogu.

U svojoj je homiliji vlč. Denac govorio o životu i djelu sv. Jurja koji bi nam svima trebao poslužiti kao pravi primjer kako poći za Uskrslim Gospodinom Isusom Kristom. Sveti se Juraj nije predavao i svojim je životom pokazao kako dobro uvijek pobjeđuje u borbi protiv svakog zla i nepravde, stoga mu nije bilo teško ni život dati za Boga i kršćansku vjeru. Uz čvrstu vjeru, molitvu i ljubav prema Gospodinu i braći ljudima i mi slijedimo put svog župnog patrona. Na kraju mise župnik vlč. Ivica Puškadija zahvalio je Trojedinom Bogu, sv. Jurju i Majci Božjoj Lauretanskoj kao i vlč. Miri Dencu, vlč. Ivanu Hercegu, umirovljenim svećenicima preč. Ivanu Kozjaku, vlč. Ivanu Novaku, vlč. Josipu Horvatu, mons. Leonardu Logožaru te ostalim svećenicima i vjernicima što je euharistijsko slavlje proteklo u radosti, a također je čestitao imendan gospodinu Jurju Levačiću i svima koji nose ime našeg nebeskog zaštitnika. Tom prilikom  župnik je predao poklon slavljenicima Juraju i Mariji Medved, koji su se upravo na ovaj dan vječali prije  50. godina, te su isti  proslavili euharistiju u čast Majci Božjoj Lauretanskoj. Nakon završnog blagoslova vlč. Denca svi nazočni pošli su u ophod oko glavnog oltara uz molitvu i zahvale sv. Jurju.

Istoga dana večernje sate u školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića uljepšala je skupina Četiri tenora: Đani Stipaničev, Marko Pecotić, Vladimir Garić i Filip Hozjak svojim glazbenim programom. Mnogobrojna je publika uživala u dvosatnom koncertu i pljeskom nagradila goste koji su izveli dvadesetak pjesama i proljetnu večer svima učinili nezaboravnom. Uz mediteranski ugođaj i skladbe koje govore o moru i ljubavi radost s euharistijskog slavlja proširila se i na koncertu, a Četiri tenora zaslužuju iskrene pohvale i zahvale za program koji su izveli.

Danijel Kralj