+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++

Na blagdan svetog Josipa Radnika podijeljen je sakrament Svete Potvrde. Samom svečanom činu primanja sakramenta svete potvrde prethodila je priprema kandidata za sakrament potvrde kroz katehezu, sudjelovanja na nedjeljnim euharistijskim slavljima i ostalim pobožnostima.

Euharistijsko slavlje predvodio je varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak uz koncelebraciju svećenika našega dekanata. Biskup je potaknuo firmanike u homiliji kako su opačaćeni Duhom Svetim primili punini, te da svojim životom trebaju biti svijedoci Krista Uskrslog, a svojim djelima potvrđivati ljubav prema Crkvi zajednici vjernika kojoj pripadaju.Posebno je istaknuo biskup da to nije kraj i završetak vjerničkog hoda u vjeri, već početak radosnog svjedočenja Crkve.

Zahvaljujemo Gospodinu na daru ovoga dana i zajedništva. Nadamo se da će krizmanici u svojim životima živjeti ono što su učili na vjeronauku i župnoj katehezi te da će hrabro i postojanu živjeti vjeru.

Dragi župljani, molite za naše krizmanike da se u susretu sa kušnjama i izazovima svijeta ne pokolebaju u svojoj odluci da žive kao djeca Božja.