+++17.11.Roditeljski sastanak 2.razreda nakon poldanje mise u Crkvi+++Prodaja župnih kalendara od ove nedjelje 17.11.nakon mise u sakristiji ili u uredovno vrijeme na župnom uredu+++

Isus je dobri pastir koji svoje ovčice vodi na obilne pašnjake. Svi koji čuju njegov glas i prepoznaju ga njegove su ovce. Čovjek današnjice izgubio je svijest o povezanosti pastira i ovaca te često negativno doživljava usporedbu vjernika s ovcama, a  Gospodina s pastirom. Da bi se ispravno razumijela ova slika potrebno je ući u izvorno značenje ove usporedbe. Pastir nije netko tko ne voli i ne poštuje svoje ovce. Dapače, on je spreman za svoje ovce  boriti se, braniti  ih  i na kraju dati život, što je Isus i učinio. Nema većeg poštovanja, ljubavi prema "ovcama" od te ljubavi. Pastir dobri nosi u naručju svoje ovce, ide u potragu za izgubljenom dok je ne nađe, a potom se raduje... Ako ćemo biti Božje ovce, tj. ako ćemo slušati Isusov glas, sigurno nećemo biti "ovce" već ljudi koji postupaju mudro, koji imaju stav i snagu za život.

Mijo Rak