+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++ Župna kateheza 25.05.2019. u 8.sati 6.i 7.r.,u 9 sati 4.i 5.r., 10.sati 3 i 2.r.,kateheza se održava u crkvi+++

12. svibnja 2019. pedeset i jedno dijete je primilo Prvu pričest. Prvopričesnici  su se za primanje ovoga sakramenta pripremali kroz  pohađanja župne kateheze, vjeronauka u školi i prisustvovanjem na nedjeljnim euharistijskim slavljima. Euharistijsko slavlje Prve svete pričesti je bilo prožeto radošću i uzbuđenjem prvopričesnika koji su tu radost pokazali kroz animiranje euharistijskog slavlja pjesmom, recitacijama, molitvom te su jedva dočekali trenutak kada će prvi puta u svojem životu primiti Tijelo Kristovo nakon čega su se, njihovim riječima, osjećali nekako posebno – sretno.

Euharistijsko slavlje predvodio je župnik vlč. Ivica Puškadija uz đakona vlč. Daria Levanića. Župnik je posebno u homilji osvrnuo se  na odgoj djece u vjeri,malom stadu i Pastiru Isusu Kristu,a kako je to najvažnije u životu svakog krščanina. Tog dana slavio se je i Majčin dan pa je župnik spomenuo primjer Majka sa jednim okom,a koji je na mnogim obrazima pustio suzu. Roditelji prvopričesnika su čitajući govor na početku slavlja i prilikom ispovijesti vjere obnovili obećanja koja su dali na krštenju svoje djece i time ovo slavlje učinili još upečatljivijim za njihovu djecu.

Ovogodišnje prvopričesnike preporučamo u vaše molitve.