Naša je molitva upućena Ocu, po Sinu u Duhu Svetomu. Oče naš...Abba..., tim riječima Isus nam pokazuje koga treba moliti i kakav je onaj koga treba moliti. Mi svoju molitvu upućujemo Ocu nebeskomu, Ocu Isusovu i u Isusu Ocu našemu. Njegova je ljubav veća i jača od ljubavi zemaljskih očeva koji su, iako slabi, spremni učiniti sve i podnijeti neshvatljive žrtve za svoju djecu. Ljubav prema djetetu nalazi se u najdubljoj nutrini očeva srca, a ljubav nebeskog Oca je neizmjerna, velika i duboka koliko je dragocjena krv Sina kojega je predao za nas. Oče, molim te da svi oni koji su odlutali daleko od tebe, koji su zaboravili koliko ih ljubiš, ove noći osjete tvoju divnu, očinsku ljubav, kojom ih želiš zagrliti i sapasiti.
Oče, daruj nam po zaslugama svoga Sina, svoga Duha, Duha Svetoga, neka nas čisti, jača i dovede tebi.

Ponovimo si puno puta s povjerenjem Isusove riječi: ”I ja vama kažem: Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu tko kuca, otvorit će se.”

Mijo Rak