26. nedjelja kroz godinu

Isus nam donosi prispodobu o Lazaru i bogatašu. Bogataš i Lazar, dva svijeta, dvije priče, dva načina života. Priča o uspjehu i obilju s jedne strane, a s druge strane siromaštvo, glad, bolest -ljudski gledajući neuspjeh. Jedan su drugome, iako tako različiti, bili prilika koju je trebalo ugrabiti. Bogataš je mogao činiti dobro, nahraniti ga i poviti mu rane, a Lazar je mogao proći puno bezbolnije kroz svoj život. Život je kratak i prilike treba koristiti jer ne znamo koliko nam vremena još ostaje. Ne daj Bože da se ikome dogodi obrat kakav se dogodio bogatašu koji je tek u paklu uočio Lazara i tada on tražio pomoć. Nažalost, više nije bilo pomoći. Zato, budimo budni dok imamo vremena!