+++ U prodaji župni kalendari za 2021.,god. možete si pribaviti u sakristiji ili u župnom uredu u uredovno vrijeme +++

Važnost vjere

Velika je snaga vjere kad je već vjera veličine gorušičinog zrna dovoljna za “brda premiještati”. Apostoli su ga tražili neka im umnoži vjeru, a on im pred oči stavlja krhkost njihove vjere. Bila je u tom trenu manja od zrna gorušice. Ipak zrno gorušice u sebi krije čudesnu mogućnost rasta, dinamiku života. Upravo je tako i s vjerom. Ako je i jako mala, uz pomoć Božju može narasti do neslućenih razmjera. Trebalo je još trpljenja, umiranja sebi i svojim krivim očekivanjima, da bi vjera apostola, nošena ljubavlju, donijela plod, dar vlastitog života apostola, za Krista. Trebalo je rasti, ali zrno vjere, zalijevano molitvom i Isusovim Duhom postalo je prekrasno stablo s dobrim plodovima.

Isus nam ne želi zatvoriti put. On i od našeg malo može učiniti puno. Molimo ga i mi da nam umnoži vjeru, oslonimo se na njega i naći ćemo put.