+++Prodaja župnih kalendara od ove nedjelje 17.11.nakon mise u sakristiji ili u uredovno vrijeme na župnom uredu+++

Naše smo putovanje započeli posjetom cistercitskog samostana u Stični. Citeaux u Francuskoj kolijevka je ovog reda, niklog na benediktinskom korijenu. Nama je najpoznatiji sv. Bernard veliki teolog i mistik, koji je s toliko ljubavi govorio o Majci Božjoj Mariji. Jedan od cistercita nas je srdačno  dočekao i proveo kroz samostan koji je posvećen 1136. g.

Nastavili smo do prekrasnog Bleda i ostali zadivljeni ljepotom jezera, otočića s crkvom posvećenom Blaženoj Djevici Mariji. Na stijeni smo gledali bledski grad koji ovdje  postojano, već preko tisuću godina, priča priču generacija...

Kao šećer na kraju posjetili smo slovensko nacionalno marijansko  svetište Majke Božje pomoćnice. Predivna slika, zavjeti, molbe i uslišane molitve svjedok su vremena, ljudi i milosti primljenih po zagovoru Nebeske Majke.
Zahvalna srca župljani naše župe nas stotinjak zajedno sa župnikom vlč. Puškadijom, i sa vođom puta Mijom Rakom vraćamo se natrag prema Sv. Jurju. Svi hodočasnici složili su se da nam bilo preljepo, i da se radujemo već sad idućem hodočašću koje će biti sljedeće godine drvene kapele u  Turopolju.