32.nkg

Divan primjer braće Makabejaca pokazuje da je postojalo i postoji bolje, više, ono što nadilazi vrijeme, zemnost... Postoji blažena vječnost u Bogu, život s Njime, zauvijek. Tom vjerom nošeni, braća Makabejci su pokazali da postoje svetinje vrednije od života. Zato i danas bude divljenje u nama.

Uskrsnuće na život vječni, po Kristu, u zajedništvu s Bogom ljubavi, cilj je našega putovanja. Bez tog cilja svi bi drugi ciljevi bili prekratki, bili bi neostvarine. Samo je uskrsnuće kadro preobraziti i ispuniti dubine života, ponor čovjekove čežnje za ljubavlju, blizinom, zajedništvom s Bogom i najbližima. Neka se to dogodi u nama, po Isusu.