ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

I ove smo godine proslavili Božić, najljepši kršćanski blagdan, blagdan ljubavi, mira i radosti zbog rođenja Gospodina Isusa Krista. Božićna misna slavlja započela su na badnju večer u kapelici u Zasadbregu, koja je bila pretijesna za sve vjernike, tradicionalnim bdijenjem i svetom misom na kojoj je bilo mnogo veselja i radosti u iščekivanju našeg najdražeg blagdana, a euharistiju je predvodio vlč. Ivica Puškadija. Djeca i odrasli bili su ujedinjeni u slavlju i pjevanju božićnih pjesama.

Božićna se radost potom nastavila i u ponoć u župnoj crkvi gdje se na polnoćki opet okupio lijepi broj ljudi koji su dali slavu Bogu zbog radosti koju je cijelom svijetu donijelo rođenje Spasitelja. Na početku mise župnik Ivica Puškadija u ulaznoj je procesiji  unio lik djeteta Isusa koji je pribavljen u Betlehemu i položio ga u jasle postavljene za tu priliku podno oltara. Mnogobrojni vjernici došli su iz cijele župe kako bi s radošću zahvalili Gospodinu na daru za sve nas i za cijeli svijet. Novorođeni Isus pokazuje nam put do svjetla koje trebamo slijediti poput pastira koji su se veselili rođenju Kristovu i njihov bismo primjer trebali svi slijediti.

Na sam Božić naš je župnik predvodio tri mise: u 8, 10:30 i u 15 sati, kada je bio i blagoslov djece, i na svim se euharistijskim slavljima okupilo mnogo vjernika, Kristovih prijatelja, koji su svojim sudjelovanjem pokazali da su radosni zbog rođenja našeg Otkupitelja i Učitelja koji je svima pokazao kako ljubiti Boga i bližnje. U svojem razmatranju Božje riječi župnik je istaknuo kako se Isus nije rodio u raskoši i da proslava Božića nije u prolaznim materijalnim vrijednostima, već bismo Božić trebali slaviti radosni što možemo s bližnjima podijeliti sve što imamo jer znamo da je podijeljeni kruh najslađi kruh, a dobro je i sjetiti se ljudi koji su sami i trebaju našu pomoć. Božićno svjetlo, koje osjećamo u srcima, trebali bismo nositi ne samo na Božić i božićno vrijeme, nego cijele godine, a pravi primjer bi nam, prema riječima župnika, trebao biti sveti Jeronim koji je spoznao da će mu život biti oplemenjen kad bude Isusu predao svoje grijehe da mu se oproste i tako je bio bliže Gospodinu. Posebno je svečano bilo na kraju poldanje mise kada su se svim nazočnim Kristovim prijateljima obratili pjesnici Marija Jambrović i Danijel Kralj čestitajući blagdan Kristova rođenja svojim pjesmama i njihovi su stihovi euharistijsko slavlje učinili svečanijim jer oboje je pjesnika pokazalo radost u srcu i tako potaknulo sve da sretni koračaju Gospodnjom stazom. Svi nazočni župljani, od djece do starijih vjernika, na božićnim su euharistijskim slavljima osjetili radost susreta s Gospodinom, a to je i bit Božića jer Bog silazi među nas ljude da bi svojim dolaskom i svjetlom obasjao svakog čovjeka. U tom svjetlu koračajmo dalje i budimo nositelji svjetla jedni drugima.

Danijel Kralj

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow