ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

" Hoće li tko za mnom, neka danomice uzima svoj križ i neka ide za mnom "

Dragi župljani, ljudi dobre volje! Sa radošću Vas pozivam na X. Križni put po našoj župi, a koji će se održat  u subotu 7. ožujka ove godine. Početak je u  župnoj crkvi u 7.30. sa sv. misom, a potom ćemo proći svih naših devet sela i moliti za našu župnu zajednicu, sve župljane od onih najmlađih do onih najstarijih! Posebno  stavljam na srce i preporučam u vaše molitve naše obitelji, djecu, mlade, bolesne, starce i starice! Neka u korizmenom duhu skromnosti budu i naša tzv. “čašćenja na postajama“ koja su običaj da se počasti one koji su se odlučili poći  na križni put. U nadi da taj tjedan koji Crkva slavi kao Kvatreni neka ga vjernici posvete molitvom, djelima pokore i ljubavi.

U nadi da  i u našoj župi bude prožet željom Crkve, pozivam Vas da se odazovete u subotu gdje ćemo biti svjedoci Kristovi sljedeći Isusa na križnom putu, i na taj način još tješnije biti povezani sa trpećom Crkvom.

Radujem se Vašem dolasku!

Vaš župnik

 

I postaja:  - Crkva

( kreće se od crkve po Vinogradskoj ulici ˝Pekel˝ po Lopatincu )

II postaja: - Lopatinec – u ulici kod Šprajci

( nastavak prema Kišu i kapelici u Brezju )

III postaja: - kapelica u Brezju

( kretanje po cesti prema Malom Mihaljevcu )

IV postaja: - pil u Malom Mihaljevcu

( nastavak prema Zasadbregu )

V postaja: - kapela u Zasadbregu

VI postaja: - pil u Zasadbregu na križanju prema Malom Mihaljevcu

( kreće se prema Frkanovcu po prečecu na Vodeninski Vrh )

VII postaja:- kapelica u Frkanovcu

( nastavak cestom prema Pleškovcu )

VIII postaja:- pil u Pleškovcu ( na skretanju u Srakovu ulicu )

( nastavak cestom prema Dragoslavcu )

IX  postaja: - pil u Dragoslavcu

( nastavak po ulici prema O. Vrhu )

X  postaja: - Dragoslavec (  kod Marciuša )

(kretanje dalje po ulici kroz šumu do O. Vrha)

XI  postaja: - kapelica Okrugli Vrh

XII postaja: - kapelica Vučetinec

( nastavak kroz Vučetinec – Rogoznica  )

XIII postaja: - crkva

XIV postaja: - crkva

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

40 dana za život

  • An Image Slideshow