Muka, smrt i uskrsnuće Isusovo- vazmeno otajstvo, pashalno otajstvo, trajno su prisutni u našem zemaljskom životu. Kao što je izraelski narod iz egipatskoga ropstva, Božjom snagom izveden i preko Crvenog mora i pustinje doveden u zemlju obećanja, tako i novi narod Božji - Crkva, po Isusovoj muci, smrti i uskrsnuću, prelazi iz ropstva grijeha u novi život slobode djece Božje. To se već ostvarilo u Isusu, a u nama se još treba do kraja ostvariti. Isusovim uskrsnućem obznanjena je i postala vidljiva jasna perspektiva ljudskoga života. Čovjek nije stvoren za smrt već za  život vječni u radosti, u slavi, zajedništvu s Bogom. Kakvi će to biti susreti, kakva će to biti radost kad se jednom susretnemo kod Gospodina? Uskrsli Isus, koji se učenicima ukazivao do Uzašašća i danas je kao Uskrsli živ među nama. Nikakvi zidovi, vanjski ni unutarnji, ne mogu ga zaustaviti. On i nama danas daje dovoljno sigurnosti vjere kojom ga možemo prepoznati i slijediti. Uskrsnu kako je rekao! Neka naša radost zbog ove činjenice, nikada ne prestane!

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom