Prva Sveta Pričest u našoj župi svečano je podijeljena u nedjelju 28.lipnja. Misno slavlje predvodio je župnik vlč. Ivica Puškadija uz prisustvo mnoštva vjernika, ponajprije iz obitelji prvopričesnika, krsnih kumova i rodbine. Ove godine sakramentu Prve Svete Pričesti pristupila su 53 prvopričesnika.

Za slavlje prve svete pričesti prvopričesnici i roditelji pripremali su se trodnevnom duhovnom obnovom u kojoj je vlč. župnik tumačio sakramante Euharistije i Sv. Pokore-ispovjedi, želeći još više približiti to najveće otajstvo naše vjere, a koje je za nas kršćane izvor i vrhunac svega našeg života.

Posljednji dan trodnevnice upriličena je prva sveta ispovijed, a na raspolaganju za svetu ispovijed bili su svećenici župnici susjednih župa. Zajedno sa svojom djecom k svetoj ispovijedi došli su njihovi roditelji.

U nedjelju na Svetoj Misi Prve svete pričesti uz skladne dječje glasove u svojim pjesmama vjeroučenici su izrazili radost susreta s Gospodinom, pod prilikama kruha i vina. Jednako tako tu su radost izrekli u stihovima recitacija, u prigodnom programu, za ovu posebnu Svetu Misu.

Na kraju je župnik zahvalio svima za brigu i trud koji ulažu u djecu, i pozvao roditelje da u kršćenskom odgoju ne zaborave nikad na najveće vrijednosti života, a to su ljubav prema čovjeku i prema Bogu. Podjeljivanje i primanje svetih sakramenata znak su vjere i hoda u vjeri i vjernosti katoličkom nauku i Crkvi!

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti