Četvrtog srpnja u našoj župi tridesetosmero mladih je primilo sakrament potvrde po rukama mons. Josipa Mrzljaka, varaždinskog biskupa u miru.

Ovogodišnji kandidati za primanje sakramenta potvrde pripremali su se za ovaj svečani i jedinstveni čin u njihovom životu vjeronaukom u školi, katehezama u župi, a posebno trodnevnicom kojom je predsjedao župnik.

Na sam dan slavlja sakramenta potvrde euharistijskim slavljem  predsjedao je mons. Josip Mrzljak u koncelebraciji svećenika Štrigovskog dekana na čelu s dekanom vlč. Ivanom Hrcegom i župnikom vlč. Ivicom Puškadijom te umirovljenim svećenicima.

Biskup je u homiliji potvrđenicima osvijestio važnost vjere koja je utemeljenja na poznavanju istina vjere i osvjedočena životom.  Primanju „ Pečata Dara Duha Svetoga“  krizmanici su pristupili radosno, ali i s ozbiljnošću znajući da ovim činom govore svoj „Da.“, ali i „Evo me.“ Gospodinu i Crkvi.

Na koncu slavlja potvrđenici su uputili zahvalu, a nakon njih zahvalu je uputio župnik.

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti