Općina i Župa Sveti Juraj na Bregu

pozivaju mještane Svetog Jurja na Bregu,

i sve dobronamjerne ljude

da se odazovu pozivu na pomoć za stradale u potresu

u Petrinji, Sisku i drugim pogođenim krajevima.

Crveni križ je objavio  popis namirnica

i higijenskih potrepština koje su potrebne (tablice ispod).

Za prikupljene namirnice Općina

će organizirati prijevoz do sabirnog centra

za Međimursku županiju (dvorana Mesap-a u Nedelišću).

Prikupljenu robu volonteri će pakirati u obiteljske pakete,

i organizirano distribuirati na područja Petrinje, Gline

i ostalih okolnih naselja koja su pogođena potresom.

S obzirom da su povećali resursi za skladištenje robe,

građani mogu donirati i odjeću/obuću i deke.

Skupljanje će biti u: srijedu 30.12. od 8:00 – 15:00 sati

četvrtak 31.12. 8:00 – 12:00 u prizemlju

općinske uprave u Pleškovcu 29.

Za sve detalje kontaktirajte:
Anđelko Nagrajsalović – 098 473 829

Hvala svima na odazivu!
Molim Vas podijeliti ovaj poziv!

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom