ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

Dragi župljani, sestre i braćo, ljudi dobre volje!

Dok Nova godina kuca na vrata ne smetnimo s uma ono najvažnije! Četri su stvari kojima povratka nema! Izgovorena riječ, protekli život, odapeta strijela i ne iskorištena prilika! Neka u Novoj godini bude što manje suvisno i nepropišljeno izgovorenih rijeći, beskorisno utrošenog vremena koje možemo iskoristiti za uveseljavanje drugih, manje odaslanih strijela koje ranjavaju srca naših najbližih i što manje propuštenih prilika prema našim prijateljima i najbližima za kojima je često puta prekasno počinjemo žaliti jer su izgubljene zauvijek!

S tim mislima želim Vam sretnu, uspješnu i blagoslovljenu Novu godinu, puno zdravlja mira i Božjeg blagoslova svima Vama od onih najmlađih do najstarijih.

A u molitvama preporučam dobrom Bogu i našoj Nebeskoj majci Mariji sve Vas!

Vaš župnik Ivica

***************************************************************

ŽUPNA STATISTIKA ZA 2020.

-         KRŠTENIH: 29 (15 dječaka, 14 djevojčica)

-         UMRLIH: 52 (23 muškaraca, 29 žena): 38 sa sakramentima, 14 bez sakramenata

-         VJENČANIH: 8 parova

-         FIRMANIKA: 38

-         PRVOPRIČESNIKA: 53

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow