OBAVIJEST RODITELJIMA FIRMANIKA I PRVOPRIČESNIKA
ZA ODRŽAVANJE ŽUPNE KATEHEZE

Zbog  bolje epidemiološke situacije u našoj Domovini, donosim Vam izmijenjeni i dopunjeni raspored za naše firmanike i prvopričesnike:

Župna kateheza firmanika održava se svake subote u župnoj crkvi:

=> 8a 7:20 – 8:30 sati

=> 8b 8:45 -  9:30 sati

Svaki tjedan firmanici mijenjaju termine:
=> u subotu,  15. 05. 2021. g., u 7:20 sati dolaze vjeroučenici iz 8a
=> u subotu, 22. 05. 2021. g. u 7:20 sati dolaze vjeroučenici iz 8b
i tako naizmjence iz tjedna u tjedan
---------------------------

Župna kateheza prvopričesnika održava se svake subote u  župnoj dvorani:

=> 3a  9:30 -  10:15

=> 3b 10:15 - 11:00

=> 3c 11:00 - 11:45

Radujemo se zajedničkim susretima na župnoj katehezi!Dobro došli!

Vaš župnik Ivica

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom