Na blagdan sv. Lucije, predani pokloni djeci bez roditeljske skrbi, a o kojima brinu Sestre karmeličanke Božanskog srca Isusova na Vrhovcu. Naime već dugi niz godina zajedno Župni caritas i Djećji vrtići Žibeki iz Brezja i Dječji vrtić Jurovska pćelica iz Lopatinca, kao i ljudi dobre volje u adventu prikupljaju poklone dječje igraćke, odjeću, slatkiše da bi djeci bez roditeljske skrbi Božić bio blagdan radosti sa osmjehom na licu.

U znah zahvalnosti voditeljica Kuće sv.Terezije s. Marija Antonija Vidović predala je župniku vlč. Ivici zahvalnice i mali znak pažnje Djećjim vrtićima, preporučajući se i za ubuduće. U prisustvu voditeljice kuće bila je i naša župljanka s. Josipa Šprajc koja nam je pomogla oko prijenosa poklona, i primila novčani dar od župljana u akciji Za Misije u Africi.

Hvala roditeljima, djeci i tetama u vrtićima koji su se tako ljepo uključili! Neka vas Bog blagoslovi i čuva!

Hvala svima i svakome koji ste se uključili i ove godine u plemenitu akciju "Djeca djeci" i neka Vam Isus koji dolazi donese radost i mir u srcima vašim.

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom