SVIMA SRETNA NOVA GODINA!

Život leti, vrijeme prolazi,

godina nam nova dolazi,

otvara se nova stranica,

Božja ljubav nema granica.

Na početku nove godine

blagoslovi nas, Gospodine,

neka pjesma svuda odzvanja,

nek se radost svima poklanja.

Neka zdravlje uvijek prati nas,

neka svaki čovjek nađe spas,

negativnosti nek nestanu

i svi ratovi nek prestanu.

Krenimo u nove uspjehe,

ne skrivajmo svoje osmijehe!

Krenimo u nove pobjede,

neka Bog cijeli svijet povede.

Dobri ljudi uvijek budimo,

nikad nikome ne sudimo,

jedni druge srcem gledajmo

i baš nikad se ne predajmo.

Prijateljstvo neka raste svud,

neka nađe put tko nema kud,

svaka tuga nek se ugasi

i nek sreća život ukrasi.

Ne prestajmo snove slijediti,

svaku bol ćemo pobijediti,

zato svi se sad veselimo

i veselje skupa dijelimo.

Svima sretna nova godina,

sretna nek nam je domovina,

neka mir posvuda zavlada

i neka ne prođe nikada.

Danijel Kralj

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom