POZIV NA KRIŽNI PUT NA OTVORENOM

ORGANIZATOR ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Pozivam  Vas sestre i braćo, dragi roditelji, djeco i mladi, starci i starice, te dragi gosti iz okolnih mjesta da i ove godine budete dionici  pobožnosti  Križnog puta na otvorenom po našoj župi dana 12.03.2022.god. na nakanu za "MIR U UKRAJINI"

Početak je u župnoj crkvi Sv. Jurja, mučenika u Lopatincu  sa misom u 7.30., a nakon toga u procesiji prolazimo kroz sela Lopatinec, Brezje, Mali Mihaljevec i  Zasadbreg ukupno cca. 10.km., a završetak i posljednja postaja biti će u crkvi u poslije podnevnim satima. Iduće godine proči ćemo drugi dio naše župe i sela koja nisu bila uvrštena ove godine.

Po geslom: «U TEBE SE GOSPODINE UZDAM » razmatrat ćemo Stepinčev križni put, te tako  pripraviti svoja srca,  jer Isus kuca na vrata naših srdaca, došao je radi čovjeka grešnika a ne pravednika.

Prilika je da svojim prisustvom dadnemo svjedočanstvo i slavu Trojedinom Bogu za sva primljena dobročinstva,  te osobno u dubini svoga srca provedeno jedan dan molitve, posta, činjenje dobrih djela sa pjesmom zahvale i vapaja.

Sve što nam je potrebno jest puno volje, optimizma i strpljivosti i dobra obuća!

Obzirom na epidemiloške mjere ove godine izostat će naše čašćenja na postajama, pa Vas molim za razumjevanje, svatko sa sobom može ponjeti sendvić i vodu.

Radosno Vas očekujem!

Raspored vjeronauka