ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player

FESTIVAL SVETE CECILIJE

Ove godine Festival svete Cecilije održan je 14. i 21. studenog u varaždinskoj katedrali. Tema ovogodišnjeg Festivala glasila je: ˝Otkupio si nas Krvlju svojom˝ povodom proslave 600. obljetnice štovanja Presvete Krvi Isusove u Ludbregu.

21. studenog 2010. nastupio je 21 zbor.

Našu župu toga dana vrlo uspješno predstavljala su tri zbora:

Mješoviti pjevački zbor sa skladbom: ˝O, zdravo rane Kristove˝,

Muška vokalna skupina sa skladbom : ˝Krvav je izvor tekao˝,

te vokalni ansambl ˝Svjetlost˝ skladbom: ˝Jesi li očišćen?˝

Slavlja Prve svete pričesti i Svete Potvrde 2024. godine

Slavlje Prve svete pričesti u našoj župi bit će 12. svibnja 2024. godine, u 10.30 sati.


 

Slavlje Svete Potvrde bit će na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, 19. svibnja 2024. godine u 11.00 sati.

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow