Na dan svoga nebeskog zaštitnika sv. Florijana, mučenika Vatrogasna zajednica Općine Sveti Juraj na Bregu  prisustvovali su svetoj misi koju je predslavio domači župnik vlč. Ivica Puškadija u župnoj crkvi.  Na samo početku mise župnik je svima vartogaskinjama i vatrogascima čestitao nebeskog zaštitnika, te prikazao misu za sve pokojne članove vatrogasce naše Općine. U homilji župnik nas je ohrabrio da nasljedujem primjer sv. Florijana koji je bio spreman umrijeti za vjeru i za Boga i za brata čovjeka,a tako i ta ljepa karakteristika trebala bi nam svima biti pravi put kojim trebamo ići  nasljedujući primjer Isusa Krista,svetaca i mučenika.  Nakon slave Trojedinom Bogu, Bl. Djevici Mariji koju posebno častimo u mjesecu svibnju i nebeskom zaštitku sv. Florijanu napravljena je zajednička fotografija svih prisutnih ispred oltara. Svi prisutni potom su prisustvovali  domjenku kojeg je priredio domaćin  DVD Vučetinec.

Hvala svima i svakome na trudu i dobroj volji.

Sv. Florijane- moli za sve nas!

Slavlja Prve svete pričesti i Svete Potvrde 2024. godine

Slavlje Prve svete pričesti u našoj župi bit će 12. svibnja 2024. godine, u 10.30 sati.

Slavlje Svete Potvrde bit će na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, 19. svibnja 2024. godine u 11.00 sati.

Obavijesti o smrti