Na dan svoga nebeskog zaštitnika sv. Florijana, mučenika Vatrogasna zajednica Općine Sveti Juraj na Bregu  prisustvovali su svetoj misi koju je predslavio domači župnik vlč. Ivica Puškadija u župnoj crkvi.  Na samo početku mise župnik je svima vartogaskinjama i vatrogascima čestitao nebeskog zaštitnika, te prikazao misu za sve pokojne članove vatrogasce naše Općine. U homilji župnik nas je ohrabrio da nasljedujem primjer sv. Florijana koji je bio spreman umrijeti za vjeru i za Boga i za brata čovjeka,a tako i ta ljepa karakteristika trebala bi nam svima biti pravi put kojim trebamo ići  nasljedujući primjer Isusa Krista,svetaca i mučenika.  Nakon slave Trojedinom Bogu, Bl. Djevici Mariji koju posebno častimo u mjesecu svibnju i nebeskom zaštitku sv. Florijanu napravljena je zajednička fotografija svih prisutnih ispred oltara. Svi prisutni potom su prisustvovali  domjenku kojeg je priredio domaćin  DVD Vučetinec.

Hvala svima i svakome na trudu i dobroj volji.

Sv. Florijane- moli za sve nas!

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom