Na svetkovinu Pedesetnice u našoj župi sakrament svete potvrde primilo je četrdeset krizmanika. Euharistijskim slavljem predsjedao je biskupov delegat  preč. dr.sc. Krunoslav Novak,generalni tajnik HBK u zajedništvu sa župnikom vlč. Ivicom Puškadijom i svećenikom u miru vlč. Josipom Horvatom.

Krizmanici su se župnom  katehezom i vjeronaukom u školi pripremali za ovaj čin kojim su potvrdili svoj krsni savez s Bogom. Ovogodišnji kandidati za primanje sakramenta svete potvrde neposredno su se pripremali za ovo slavlje trodnevnicom. Euharistijskim slavljima, molitvom, susretom s delegatom biskupa  preč. dr.sc. Krunoslavom  Novakom te pristupanjem sakramentu pomirenja imali su priliku ojačati svoju odluku da u slobodi žele živjeti evanđelje Isusa Krista.

Molimo snagu Duha Svetoga da ih podržava, vodi i hrabri u toj odluci.

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom