ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

CARITAS

ŽUPE SVETI JURAJ NA BREGU

 

IZVJEŠĆE O RADU ZA 2010. GODINU

 

Caritas Župe Sveti Juraj na Bregu već sedmu godinu djeluje vrlo uspješno.

Tijekom godine svake prve srijede u mjesecu održavaju se sastanci naših članova, gdje se nakon molitve razmatraju slučajevi kojima je najpotrebnija pomoć, te načini i mogućnosti za pružanje pomoći.

Akcije u Župi kroz 2010. godinu:

-    veljača: proštenje u čast sv. Valentinu – prodaja kolača i ručnih radova

-    ožujak/travanj:  u korizmi prodaja maslinovih grančica za Cvjetnu nedjelju, prije Uskrsa organizira se podjela paketa najpotrebnijima te za proštenje u čast sv. Juraja – prodaja kolača i ručnih radova, kao i sudjelovanje kod organizacije humanitarnog koncerta za obnovu naše crkve.

-         svibanj: sveta misa za starije i bolesne, te zajedničko druženje nakon mise u vjeronaučnoj dovorani,

-         rujan: proštenje Ime Marijino- prodaja kolača, dom. tjestenine, meda i ručnih radova

-         studeni: susret osamdesetgodišnjaka naše župe, sveta misa i nakon toga domjenak u vjeronaučnoj dvorani,

-         prosinac: izrada i prodaja adventskih vjenčića, akcija skupljanja odjeće, higijenskih potrepština, igračaka i školskog pribora za djecu, podjela paketa najpotrebnijima pred Božić.

.

DONOS SALDA 2009.                 11.025,91

 

PRIHODI   2010.

-prodaja ručnih radova i kolača      9.112,80

-prodaja maslinovih grančica         1.678,00

-prihodi od donacija                        5.825,00

--------------------

Ukupno:                    16.615,80

 

TROŠKOVI   2010.

-troškovi ručnih radova                   1.086,85

-jednokratne pomoći i posjete         1.463,85

-podjela paketa za Uskrs                 6.191,25

-podjela paketa za Božić                 2.550,00

-susret starijih i bolesnih                    206,24

-susret osamdesetgodišnjaka              391,27

-trošak vođenja računa MBČ             110,32

-----------------------

Ukupno:                12.009,78

 

SALDO 31.12.2010.                    15.631,93 kn         blagajna          6.263,17

račun MBČ     9.368,76

 

 

Blagajnik: Ruža Horvat                                     Predsjednik: vlč. Ivica Puškadija

 

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 39