Proteklih mjeseci naša su se okupljanja pretvorila u prave male radionice. Na tim smo radionicama izradili i ukrasili okvire sa slikom Majke Božje Lauretanske. Sve slike, velike i male smo prodali, neke i darovali, a prihod od prodaje je doniran za obnovu naše crkve. Hvala svima koji ste kupili slike i time pripomogli u obnovi naše crkve.

Na zadnjim smo susretima ukrasili i nekoliko staklenih boca sa različitim motivima uz pomoć boja za staklo. Te boce su se prodavale na blagdan Sveta tri kralja nakon mise, a novac prikupljen od te prodaje je također namijenjen za obnovu crkve.

Susreti se nastavljaju i u ovoj godini, po starom rasporedu, četvrtkom u 20 sati na župnom dvoru. Svi mladi koji želite biti dio naše male zajednice, slobodno se pridružite. Naša su vam vrata otvorena :)

Zajednica mladih župe Sv. Juraj na Bregu

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom