ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player

PRVO GODIŠNJE PROŠTENJE U OBNOVLJENOJ CRKVI

14.02.2011.

Na blagdan Sv. Valentina okupio se veliki broj župljana kako na misi u 8 sati koju je predvodio domaći župnik, tako i na poldanjoj misi  u 11.00.

Misu u 11 sati  je predvodio i propovijedao mons. Leonard Logožar dekan i župnik u Štrigovi, uz koncelebraciju svećenika našeg dekanata te preč. Ivana Kozjak dugogodišnjeg župnika ove župe, i domaćeg sina vlč. Ivana Novak.

 

Sam predvoditelj lijepim nam je riječima ocrtao lik današnjeg svečara Sv. Valentina opisavši kratko njegov životopis koji nam dolazi preko usmene predaje najvećim djelom i legendama. Pozvao je župljane kako treba nasljedovati Krista svojim primjerom ljubavi prema drugima, te svjedočenjem Božjeg imena u današnjem svijetu. Po tome nas treba prepoznati svijet da smo Kristovi učenici i da želimo dati svoj biljeg vremenu u kojem živimo, radosni što možemo biti apostoli Krista Isusa.

Svoj doprinos skladnim pjevanjem dao je i župni zbor sa kantorom gosp. Milovanom Horvatom koji su pjevali jednu staru međimursku crkvenu pjesmu Sv. Valentinu koja se je nekad pjevala na današnjem proštenju.

 

P.S. Na kraju ove vijesti želim je u cijelosti objaviti

 

SVETOM VALENTINU

 

Sveti Valent, cvetek dragi,

ufanje svih grešnika

naj te diče sveta stvari,

ar si venca vreden ti.

 

Sveti Valent, drago ime,

vidim milostiven si

naše de posluhni molbe,

v naše tuge, žalosti.

 

Jeden otec imel ćerku,

vu velikoj slepoti.

Prosil on je Valentina

da pomogne ćerkici.

 

Onu vuru i minutu

kćerka je ozdravila

Nemrem dosta zafaliti

na tom daru, da vidim.

 

Dragi moji kršćeniki,

falu dajmo Gosponu

koj nam zdravje podeljuje,

po svetom Valentinu.

 

 

Slavlja Prve svete pričesti i Svete Potvrde 2024. godine

Slavlje Prve svete pričesti u našoj župi bit će 12. svibnja 2024. godine, u 10.30 sati.


 

Slavlje Svete Potvrde bit će na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, 19. svibnja 2024. godine u 11.00 sati.

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 34