ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ Župna kateheze ovaj tjedan subota 28.05. firmanici u 7.20. +++

Korizma je ... želiš li postiti?

 

Posti od zavisti...  Posti od površnosti... Posti od laži...

Posti od neljubaznosti i budi susretljiv prema drugima i prema samom sebi.

Posti od srditosti i moli: „Isuse blaga i ponizna srca,  učini srce moje po srcu svome.“

Posti od gunđanja i nezadovoljstva.

Otvori oči za sve dobro koje te okružuje i raduj mu se.

Posti od gorčine i budi zahvalan za ono što imaš.

Posti od nestrpljenja i pretjeranih očekivanja i prihvati ljude kakvi jesu.

Posti od nepotrebnih briga, i usudi se imati povjerenja u Boga.

Posti od ogovaranja i otkrij Isusa koji živi u ljudima.

Posti od sebičnosti i otvori se svojoj okolini.

Posti od osvetoljubivosti i pruži ruku pomirnicu.

Posti od nepotrebnih riječi i saslušaj druge.

Posti od oholosti i otkrij vrijednost ljudi koji te okružuju.

Posti od ponavljanja pobožnih riječi i uroni u molitvu.

Posti od škrtosti i otvori srce za potrebe onih koji imaju manje od tebe.

Posti od zavisti i veseli se tuđoj radosti .

Posti od laži i otkrij ljepotu istine jer ona će te osloboditi.

Posti od nepravde i otkrij radost pravednosti.

Posti od površnosti i savjesno se posveti onomu što radiš.

Čini drugomu što je tebi drago da ti drugi čini.

Ljubi Boga nadasve i ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe.

Tada će ti korizma donijeti ploda.

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow