ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ Župna kateheze ovaj tjedan subota 28.05. firmanici u 7.20. +++ŠESTA  USKRSNA NEDJELJA

Ned:22. 7.30.

+ Strah Mario(god)-dar. supruga i djeca

+ Jakopić Maju(god)-dar. suprug i kćerka

11.30. MISA ZA SVE ŽIVE ŽUPLJANE U LUDBREGU
Pon:23.
NEMA SV. MISE
Uto:24.
18.00.

+ Rajter Ivana(3.spr.)-dar.ob.

+ Katarinu, Klaru, Mariju i Anu-dar. Liljana

Sri:25. 18.00.

+ Cvetković Dragutina(3.spr.)-dar. ob.

+ Podvez Dragutina(2.spr.)-dar. djeca s ob.

Čet:26.
SVETKOVINA UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO
18.00.

+ Jurinić Juraja(god) i ob. Jurinić-dar. supruga

+ Novak Anu(god) i Pavla-dar. kćerka s ob.

Pet:27. 7.30.
Misa Zahvalnica-dar. Obitelj Tkalec
18.00. + Novak Rozaliju i Ivana-dar. kćerka Elizabeta  i djeca
Sub:28.
7.30.

+ Lončarić Anu(god)-dar. Julija i Francek

+ Šafarić Ivana(god)-dar. Ivana i Miljenko s ob.

16.00. KRŠTENJA

SEDMA USKRSNA NEDJELJA

Ned:29. 7.30.

+ Ob. Marčec, Rešeta i Ambruš-dar. Irena i Sandi

+ Novak Juraja, sina Danijela i ob. Živko i Žignić

-      dar. Amalija

10.30. PRVA SVETA PRIČEST U ŽUPI


Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

  • An Image Slideshow
Open in new window

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 15