„Budite kao djeca“ rekao je naš Spasitelj Isus, koji je u ovaj svijet došao kao siromašno  dijete ali u obiteljsku sigurnost i ljubav. U toj slici Bog pokazuje u kakvom ozračju dijete treba rasti . . .

Caritas Varaždinske biskupije pomaže obitelji sa više djece, te takvim obiteljima upravo je potreban osječaj blizine i pomoći, te naše krščanske solidarnosti.

Unesimo radosti u život ove djece, izmamimo osmijeh na njihova lica te se uključimo u akciju „Djeca djeci“ u kojoj skupljamo dječju odjeću i obuću, higijenske potrepštine, igračke, slikovnice i pribor za crtanje. . .

Akcija počinje od Adventa time da sakupljanje svih stvari će biti od 05.12.-10.12. ove god. u prostorijama Župnog Caritas na starom župnom dvoru u vremenu od ponedeljaka - petka 17.00-19.00 sati,

a u subotu 10.12. 10.00-12.00 sati i od 15.00-17.00 sati.

U ime djece koja se raduju svakoj vrsti pomoći od srca Vam hvala!

Predsjednik:

vlč. Ivica Puškadija, župnik

U Pleškovcu 01.12. 2011.

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom