Dragi župljani, bliži nam se najveći kršćanski blagdan – Uskrs, kada radosna srca slavimo pobjedu našega Gospodina nad grijehom, nad smrću.

Da bi radost bila potpuna i sveobuhvatna, pozivamo vas da nam se pridružite u akciji sakupljanja namirnica svih vrsta: brašno, šećer, ulje, tjestenine, mesne prerađevine, slatkiši i slično kako bismo od sakupljenih namirnica i novca prikupljenog u prethodnim akcijama pripremili pakete za  starije, bolesne i obitelji slabijeg imovinskog stanja i na taj način i njima ovaj Uskrs učinili radosnijim.

Ponesite svoj dar slijedeće nedjelje 25. ožujka na misu, a mi vas čekamo u Cintoru  naše crkve.

Neka vašu dobrotu Bog obilno nagradi i udijeli vam svoj blagoslov!

Predsjednik:

vlč. Ivica Puškadija

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom