ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

ČATEKS

GROTEKS

VAJDA

ČAKOVEČKI MLINOVI

BRID-EXTRA

MEĐIMURKA ELEKTRO M

MEĐIMURKA ŽENSKI ODJEL

MEĐIMURKA MUŠKI ODJEL

MEĐIMURKA BS

LAUTICIJA

KOZAR

BEGO RAMA

OPG ĐURAN

SENČAR METALI

BETON PLASTIK

KNEJA MALI MIHALJEVEC

MISTEX ŽIŠKOVEC

BIT ŠENKOVEC

POLJOPOSAVEC DUNJKOVEC

STOLARIJA ŠPIRANEC

AUTOGOLDI PRETETINEC

BERNARDA

AUTOKUĆA BUNIĆ

OPTIKA BRILJANT

ES & DE

SRNEC STYLE

EURO-UNIT

VELEPROMET

MOTORENI

SVJEĆARSTVO DOBOŠIĆ

OKNO ŠENKOVEC

LJEKARNA DOMINKO

TRUPKOVIĆ BREZJE

SISTEM MEP

ROTOR

RIO MALI MIHALJEVEC

MOBENZ

ŽELJEZARIJA

FOTO STUDIO VIDOVIĆ

VRTNI CENTAR SALVE REGINA

METSS

ZELIĆ

OTPAD

TRIGLAV OSIGURANJE

FRIZERSKI SALON ALBINA

RIO

FRIZERSKI SALON MARINA

RESTORAN TRBOTZ

VINARIJA TURK

VINARIJA DVANAJŠČAK-KOZOL

VINARIJA JAKOPIĆ

VINARIJA NOVAK

CVJEČARNA JASNA

ŠTIK

SVJEČARSTVO MEDIČARSKI OBRT - M. MIHALJEVEC

LETIS TISKARA

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow