ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player

Na blagdan Prikazanja Gospodinova ili Svijećnicu na misi u 17.sati. u prepunoj dvorani gosp. župnik na kraju mise blagoslovio je misno ruho koje je bilo kupljeno darovima župljana na Teološko pastoralnom tjednu u Zagrebu.

Kupili smo ovo: 2. misnice ljubičaste boje

2. misnice bijele boje

1. misnica zelene boje

10. cinguluma (pojasa za opasivanje svećenika)

5. pala, 10.korporala i  10. porifuikatorija

mali Isus figura za pred oltar

 

još smo naručili: plašt bijele boje marijanski za procesiju

plašt ljubičasti za sprovod i korizmu za procesiju

misnica bijele boje marijanska

10. štola za ispovijed

Nebo za tijelovsku procesiju

 

Ovom prilikom zahvaljujem se na vašim darovima dragi župljani, te napominjem da sve ovo što je kupljeno naša župa treba za liturgijska slavlja. Prilikom urušenija naše crkve stradalo je i misno ruho koje ćemo vjerujem svi zajedno svake godine pomalo obnavljati na ponos sviju nas kao župljana! Ukupna cijena je 12.000. kuna!

Slavlja Prve svete pričesti i Svete Potvrde 2024. godine

Slavlje Prve svete pričesti u našoj župi bit će 12. svibnja 2024. godine, u 10.30 sati.


 

Slavlje Svete Potvrde bit će na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, 19. svibnja 2024. godine u 11.00 sati.

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 95