ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

CARITAS ŽUPE

SVETI JURAJ NA BREGU

 

IZVJEŠĆE O RADU ZA 2009. GODINU

 

Caritas Župe Sveti Juraj na Bregu već šestu godinu djeluje vrlo uspješno.

Tijekom godine svake prve srijede u mjesecu održavaju se sastanci naših članova, gdje se nakon molitve razmatraju slučajevi kojima je najpotrebnija pomoć, te načini i mogućnosti za pružanje pomoći.

Akcije u Župi kroz 2009. godinu:

-    veljača: proštenje u čast sv. Valentinu – prodaja kolača i ručnih radova

-    ožujak/travanj:  u korizmi prodaja maslinovih grančica za Cvjetnu nedjelju, prije Uskrsa organizira se podjela paketa najpotrebnijima te za proštenje u čast sv. Juraja – prodaja kolača i ručnih radova.

 

-         svibanj: proštenje za Duhove – prodaja kolača i ručnih radova

-         lipanj: Tijelovo – sv. misa za starije i bolesne, te zajedničko druženje nakon mise

-         rujan: proštenje Ime Marijino- prodaja kolača, dom. tjestenine, meda i ručnih radova

-         studeni: susret osamdeset godišnjaka naše župe, krajem mjeseca imali smo radionice za izradu adventskih vjenčića,

-         prosinac: podjela paketa najpotrebnijima pred Božić.

.

 

DONOS SALDA 2008.                 9.612,77

 

PRIHODI   2009.

-prodaja ručnih radova i kolača      9.601,00

-prodaja maslinovih grančica            649,55

-milostinja od Nedjelje Caritasa     1.601,82

-prihodi od donacija                        8.769,00

--------------------

Ukupno:                    20.620,55

 

TROŠKOVI   2009.

-troškovi ručnih radova                      403,81

-jednokratne pomoći i posjete         3.280,55

-podjela paketa za Uskrs                 6.770,00

-podjela paketa za Božić                 6.077,80

-knjižice o crkvi – sestra Josipa      2.000,00

-test trake za mjerenje šećera             222,50

-susret osamdesetgodišnjaka              142,94

-poštarina                                            188,90

-trošak vođenja računa MBČ              120,91

-----------------------

Ukupno:                19.207,41

 

SALDO 31.12.2009.                      11.025,91 kn       blagajna          6.882,98

račun MBČ    4.142,93

 

Blagajnik: Ruža Horvat    Voditelj: Ivan Jambrović    Predsjednik: vlč. Ivica Puškadija

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 32