ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++

Spomen na srebrna vjenčanja

u župi Sveti Juraj na Bregu

 

"Obečajem ti vjernost i u dobru i u zlu, u zdravlju i bolesti, ljubit ću te i poštovati u sve dane života svoga"  
Tako mi pomogao Bog, Blažena Djevica Marija i Svi Sveci Božji ! 

Svima ovogodišnjim slavljenicima srebrnog jubileja želim i dalje obilje Božjeg blagoslova u njihovom zajedničkom životu, a onima koji su nas napustili, neka im dragi Bog udijeli pokoj vječni.

Popis zaručnika iz 1995. godine

– „srebrni pir“

(28. parova vjenčanih te godine)

7.siječnja Krizman Dejan i Šafarić Danijela

28.siječnja Kutnjak Ivan i Kovačić Marijana

25.veljače Munđar Kristijan i Medved Natalija

11.ožujka Klekar Ivan i Hižman Dragica

29.travnja Blešć Dejan Božidar  i Domjanić Tanja

6.svibnja Zadravec Krunoslav i Koštanić Sanja Marija

13.svibnja Markač Josip i Novak Miljenka

20.svibnja Panić Mladen i Latin Snježana Marija

27.svibnja Kraljić Dražen i Katrin Schubert

27.svibnja Novak Ivan i Krnjak Đurđa

27.svibnja Vinković Marijan i Novak Marija

27.svibnja Vukoje Pero i Kutnjak Ruža

17.lipnja Baksa Ivan i Novak Dubravka

24.lipnja Novak Dejan i Medlobi Darinka

1.srpanja Tarandek Vanja i Pongrac Jasmina

15.srpanja  Zobović Dražen i Kozar Hermina

22.srpnja Moharić Ivan i Radek Blaženka

12.kolovoza Korunek Mario i  Vabušek Andreja

12.kolovoza Krnjak Stjepan i Perko Anika Sandra

12.kolovoza Korunić Stjepan i Rajić Slavica

19.kolovoza Pintarić Robert i Galina Marina

26.kolovoza Veselko Marijan i Podvez Andreja

16.rujna Bistrović Kristijan i Marinčić Zrinka

8.listopada Lončarić Josip i Wang Xuemei Gloria

14.listopada Hoblaj Josip i Perko Ana

25.studenog Domjanić Stjepan i Novak Marija

2.prosinca Tomašić Vjeran i Janušić Đurđica

9.prosinca Mezga Dragutin i Sobočanec Nada

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow