ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player

KRIZMA U NAŠOJ ŽUPI

16.05.2010. u našoj župi bila je Krizma. U 11 sati na svečanoj svetoj Misi. Cijela naša župa bila je u ozračju tog jedinstvenog događaja.

Duh Sveti! Treća božanska osoba. Dio Presvetog Trojstva. Otac, Sin i Duh sveti. Jedinstvo u trojstvu, a istovremeno trojstvo u jedinstvu. Apsolutno savršenstvo. Misterij. Nikad nećemo vlastitim snagama dokučiti ovu duhovnu opstojnost. No, možemo po milosti i djelovanju Duha svetoga iskusiti radost, mir, blaženstvo-predokus neba.

 

Ništa se ne dešava bez sile Duha svetoga. Bez sile odozgo. „u Duhu svetomu postojimo, mičemo se i jesmo“.

Za tu silu i milost molilo je i pripremalo se pedeset devetero osmoškolaca. To jedinstveno pomazanje Duhom svetim očekivali su u potpunoj predanosti i ljubavi naši osmoškolci, a uslijedilo je u posebnoj ljepoti i dostojanstvu po rukama biskupovog zamjenika, mons. Antuna Perčića. Mons. Perčić u homiliji je na posebno upečatljiv način progovorio o jedinstvu, zajedništvu, s posebnim osvrtom na krizmanike koji će dalje moći duhovno rasti jedino u zajedništvo sa župom ponajprije u redovitom slavlju nedjeljnih sv. Misa. Dao Bog da se vatra koja je zapaljena u srcima i dušama ovih mladih ljudi neprekidno potpiruje sve jačim i jačim duhovnim impulsima, kako bi oni bili mostovi razumijevanja, ljubavi i prihvaćanja onih drugih mladih koji su odlutali od crkve. Dao Bog da ovi mladi ljudi budu Isusovi svjedoci Njegove ljubavi.

Na posebno dostojanstven način mladi su prinosili darove na oltar: hostiju kao znak jedinstva Neba i zemlje, kao znak beskrajne božje ljubavi. Prinijeli su zatim vino koje postaje krv  Kristova-sjeme novih kršćana. Donijeli su i vodu s molitvom da nam se korijeni vjere i nade nikad ne osuše. U posebnoj skulpturi od gline prinijeli su svoja imena dopuštajući tako i moleći da ih Bog oblikuje poput gline u potpunom predanju, te istovremeno vapeći za snagu i ustrajnost u vjeri. Na kraju su prinijeli i cvijeće kao znak ljepote sveg stvorenja. Cvijeće na poseban način simbolizira svaki mladi život, te su ovi naši mladi u tom prinosu darovali Gospodinu sebe same uz molitvu da Mu (ukoliko ih On pozove) služe u svećeničkom i redovničkom zvanju.

U ime roditelja ovih krizmanika zahvalila je dragom Bogu kao i župniku za sav uložen trud u odgoj u vjeri  mama Klaudija Mesarić.

Čitavom ovom slavlju dali su pečat pjevači te svojim skladnim pjevanjem upotpunili ovaj događaj. Svatko nazočan čije je srce bilo otvoreno mogao je osjetiti kulminaciju slavlja i silu Duha svetoga u trenutku pomazanja koje se savršeno stopilo s vapajem za silazak Duha u pjesmi naših pjevača.

 

Marija Marciuš

Slavlja Prve svete pričesti i Svete Potvrde 2024. godine

Slavlje Prve svete pričesti u našoj župi bit će 12. svibnja 2024. godine, u 10.30 sati.


 

Slavlje Svete Potvrde bit će na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, 19. svibnja 2024. godine u 11.00 sati.

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 25