ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player

Dana 24.05.2010. Crkva slavi Mariju Majku Crkve, a naša župa slavi posvetilo Crkve.

Glavnu koncelebriranu misu predvodio je u 11.sati vlč.Anđelko Košćak vicerektor u Zagrebačkoj Bogosloviji, u zajedništvu sa svećenicima Gornjomeđimurskog dekanata na čelu sa mons. Leonardom Logožar.

 

Sama misa bila veoma svečana, zbog svećenika koji uvijek rado dolaze na proštenja u našu župu, ali i zbog novog ruha kojeg su ovaj put po prvi puta odjenuli, priznaje našem vrijednom župniku na trudu i na nabavi liturgijskog ruha koje pokazuje poštovanje prema našim svetinjama. Sami župljani su u velikom broju došli počastiti lik Majke Božje Lauretanske, naše:»Majčice».

Propovjednik je lijepim i jednostavnim riječima ocrtao lik Majke Božje, naše zagovornice kod Isusa Spasitelja svega svijeta, ujedno približivši i nas same putujuću Crkvu na to da smo pozvani i na nasljedovanje i na svetost.

Poslije podne u 17.00. bila je Misa i susret bolesnika nakon mise na župnom dvoru!

Bogu Hvala i svima koji su se na bilo koji način uključili u ovogodišnje slavlje posvetila naše Crkve!

Slavlja Prve svete pričesti i Svete Potvrde 2024. godine

Slavlje Prve svete pričesti u našoj župi bit će 12. svibnja 2024. godine, u 10.30 sati.


 

Slavlje Svete Potvrde bit će na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, 19. svibnja 2024. godine u 11.00 sati.

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 36