32.nkg

Divan primjer braće Makabejaca pokazuje da je postojalo i postoji bolje, više, ono što nadilazi vrijeme, zemnost... Postoji blažena vječnost u Bogu, život s Njime, zauvijek. Tom vjerom nošeni, braća Makabejci su pokazali da postoje svetinje vrednije od života. Zato i danas bude divljenje u nama.

Uskrsnuće na život vječni, po Kristu, u zajedništvu s Bogom ljubavi, cilj je našega putovanja. Bez tog cilja svi bi drugi ciljevi bili prekratki, bili bi neostvarine. Samo je uskrsnuće kadro preobraziti i ispuniti dubine života, ponor čovjekove čežnje za ljubavlju, blizinom, zajedništvom s Bogom i najbližima. Neka se to dogodi u nama, po Isusu.

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom