+++ Župna Tribina utorkom 07.12.u 18.00. Pastoralni centar, a gost večeri Zlatko Krznarić,dobro došli +++

Na Veliku subotu ujutro uz sve epidemiološke mjere blagoslovljena je uskrsna pisanica. Obred blagoslova obavio je vlč.župnik uz prisustvo Općinskog načelnika, te bližih suradnika župe, kao i inicijatora Josipa Novaka sa svojom obitelji,  kao i predstavnika KUU-u Zasadbreg u narodnim nošnjama.

Dugogodišnjom plodnom  suradnjom realiziran je projekt Općine i Župe te je postavljena uskrsna pisanica ispred zgrade Općine. Želja nam je da se i mi uključimo poput mnogih drugih mjesta širom Hrvatske u taj projekt i da predstavimo na ovaj način naš „brežni kraj“.

U sredini dominira najprepoznatljivija vizura, orjentir Međimurja, župna crkva i zaštitnik sv. Juraj mučenik kao i  naši lijepi bregi, vinogradi i klijeti,  voćnjaci, potočići, šume i polja, te vrijedni međimurci  koji obrađuju majku zemljicu koju im je Bog dao.

Ideja se rodila od mještanina  Josipa Novaka iz Frkanovca koji je sam izradio i oblikovao pisanicu, dok su oslik izradili naivni umjetnici našeg kraja. Vrijednost radova je u iznosu od 5.000,00 kn te je pokriveno zajedničkim sredstvima Općine i Župe!

Uoči najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa svim mještanima i župljanima darovano je uskrsna pisanica, znak novog života.

Svim ljudima dobre volje, našim  mještanima i župljanima  želimo sretan Uskrs!

Načelnik Općine

Župnik